ЛДСС


Отступ первой строки 29 червня 1959 року в селі Неслухів, на базі колишнього плодорозсадника графа Дідушицького, згідно наказу №133, було засновано Львівську Дослідну Станцію Садівництва УААН. Вона була підпорядкована Інституту Садівництва Української Академії Аграрних Наук. Адміністративний корпус установи розмістився у палаці, який колись належав графу і є чудовою архітектурною спорудою.

Станція стала центром науково-методичної зони, що включає п'ять областей (Львівська, Тернопільська, Івано-Франківська, Волинська, Рівненська). Основними завданнями колективу станції були виведення і виділення нових сортів шляхом селекції і сортовивчення, розробка агрозаходів, призначених для вирощування сталих високих врожаїв плодів і ягід, вдосконалення систем захисту рослин від шкідників і хвороб в умовах західного Лісостепу України, зокрема Львівщини. Господарство станції мало подово-ягідний профіль. По ягідництву Львівська дослідна станція садівництва займала одне з перших місць в СРСР.


На 1983 рік загальна площа всіх земельних угідь Львівської дослідної станції садівництва становила 925 гектарів. Сади і ягідники займали сумарну площу в 322 гектари. Інші сільськогосподарські угіддя розмістилися на площі 737 гектарів.

Плодово - ягідний розсадник станції займає одне з ведучих місць в структурі господарства. Вдале поєднання науки і виробництва в питанні вирощування посадкового матеріалу кущових ягідників і суниці , наявність висококваліфікованих робітників, сприяло підняттю іміджу розсадника. Вирощений ним посадковий матеріал користується великим попитом не тільки в Західних областях, а й по всій Україні. Висока якість, нові високоврожайні сорти придатні для комбайнового збирання, постійне оновлення сортового складу - створюють великий попит на ринку посадкового матеріалу. Щорічно вирощується до 300 тисяч штук саджанців, але і така кількість не задовольняє потреби споживача.

Колектив Львівської дослідної станції садівництва постійно працює над вдосконаленням своєї роботи, по забезпеченні потреб споживачів в продукції садівництва і розсадництва. Перехід на вирощування оздоровленого елітного посадкового матеріалу, дасть змогу забезпечувати розсадники України якісними саджанцями для закладки маточних насаджень. Це дасть змогу підвищити врожайність плодових насаджень і збільшити споживання населенням плодів і ягід.






    Пошук
    Час
    Календар
    «  Май 2024  »
    ПнВтСрЧтПтСбВс
      12345
    6789101112
    13141516171819
    20212223242526
    2728293031
    Погода
    Статистика

    Онлайн всего: 1
    Гостей: 1
    Пользователей: 0
    Веб-ресурси

    Форма входу
    E-mail:
    Пароль:
    Вход